Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se nëse do të rizgjidhej sërish në krye të Shtëpisë së Bardhë, do të publikonte dokumentet sekrete mbi vdekjen e dyshimtë të John F. Kennedy në vitin 1963.

Në një intervistë për mediat amerikane, Trump tha se ‘Do të publikoj gjithçka’, referuar rastit të vdekjes së Kennedy.

Advertisements

Kennedy vdiq në moshën 46-vjeçare më 22 nëntor 1963, në Dallas të SHBA-ve.

Menjëherë pas kësaj, Lee Harvey Osëald, një ish-marinist dhe dikur i braktisur në Bashkimin Sovjetik, u arrestua dhe u akuzua për vrasjen e Kenedit dhe oficerit të policisë së Dallasit, JD Tippit.

Advertisements

Edhe pse Osëald e mohoi vrasjen e Kenedit ai nuk u gjykua kurrë, por Osëald u qëllua për vdekje në moshën 24 vjeçare në televizionin kombëtar në selinë e Policisë së Dallasit nga pronari i klubit të natës Jack Ruby.

Advertisements

Artikulli paraprakKërcet sherri me thika në burg, plagoset rëndë i riu. Dalin detajet e para
Artikulli tjetër“E kuptojnë edhe kur jeni të mërzitur”, çfarë thotë shkenca për lidhjen e veçantë të njerëzve me qentë