Kreu i partisë PBDNJ, Vangjel Dule ka komentuar arrestimin e kandidatit të “Bashkë Fitojmë” në Himarë, Fredi Beleri.

Dule ka thënë se arrestimi i tij ka ardhur pas sulmeve të kryeministrit Edi Rama, ndërsa gjithçka bëhet sipas tij, për grabitjen e pronave në bregdet.

Advertisements

Beleri tha se personi i infiltruar që futi në kurth Belerin, është një njeri i rënduar psikologjikisht, i cili është përdorur.

Kujtojmë se Beleri është aktualisht pas hekurave me akuzën e blerjes së votave. Ai akuzohet se ka tentuar të blejë 8 vota për 400 mijë lekë të vjetra.

Advertisements

Deklarata e Dules në emisionin “A-Show”, të gazetarit Adi Krasta:

Dosja nuk ka asgjë. Beleri ishte me kushëririn e tij dhe avokatin e tij. Kujt po ia blinte votën? Kushëririt dhe avokatit të tij?

Advertisements

Nga ana tjetër, personi që kanë përdorur të infiltruar, është një person në gjendje të rënduar. Së fundmi është ndarë nga gruaja. Ata që e njohin e dinë se është përdorur. Ai është një njeri i varfër që si të thuash Beleri e ka mbajtur me bukë. Peshkun që ai zinte ia blente Beleri për restorantin e tij.

Artikulli paraprakZbulohet kush janë kandidatët që morën më shumë vota më 14 maj (Lista e plotë)
Artikulli tjetër“Alarm i kuq” në Itali, mot i keq godet vendin, evakuohen qindra njerëz dhe mbyllen shkollat (Video)