Ushtarë të shtrirë në tokë, flakë dhe shtëllunga tymi/ PAMJE TRONDITËSE nga përplasja e dhunshme në veri të Kosovës (Video)

Pamjet tronditëse nga përplasja e protestuesve me trupat e KFOR, tregojnë ushtarë të lënduar të shtrirë në rrugët e Zveçanit.

Advertisements

Radio Evropa e Lirë sjell pamje tronditëse nga përplasja e dhunshme, ku gazi lotsjellës, zjarri dhe shtëllunga tymi kanë përfshirë zonën, ndërkohë që dëgjohen edhe sirena dhe shpërthime.

Advertisements

Misioni paqeruajtës i NATO-s, KFOR, ndërhyri pasi paraprakisht i paralajmëroi, por ata nuk u bindën.