RENEA dhe polumbarët kanë ndërprerë kërkimet për gjetjen e trupit të 22 vjeçarit që humbi jetën tragjikisht mesditën e kësaj të mërkure në ujërat e lumit Mat.

Gazetari Gjergj Figuri raporton për ABC News se për shkak të errësirës janë ndërprerë kërkimet për gjetjen e trupit të të riut.

Advertisements

Ngjarja e rëndë është shënuar pranë Urës së Zogut në Milot, ku 22 vjeçari Valentin Nikolli ka qenë me dy persona të tjerë duke gjuajtur për peshk kur është futur në ujë.

Por e ka marrë rrjedha dhe nuk ka mundur të dalë pasi nuk ka ditur mirë not.

Advertisements

Ndërkohë policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

Artikulli paraprakSulmohen sërish mediat në veri të Kosovës, momenti kur një prej gazetarëve goditet fizikisht (Video)
Artikulli tjetërÇfarë i bashkoi dy kundërshtarët “e betuar” të BBV? Luiz Ejlli dhe Olta Gixhari shfaqen pranë njëri-tjetrit