Opinioni publik në Itali është tronditur nga një ngjarje e rëndë, ku një burrë është zbuluar se ka mbajtur për 6 vite me radhë në banesë trupin e vdekur të së ëmës,

vetëm për t’i marrë pensionin.

Advertisements

Mësohet se 60-vjeçari nuk e denoncoi vdekjen e së ëmës, pasi kishte për qëllim t’i merrte pensionin,

që ndër vite kapi një shifër të majme prej rreth 150 mijë eurosh

Advertisements

Burri, i cili nuk ndodhej në shtëpi gjatë bastisjes së policisë, ka pranuar krimin e tij duke shkuar me dëshirën e tij në polici dhe duke u dorëzuar.

Ndaj tij tanimë kanë nisur hetimet përkatëse.

Advertisements

Artikulli paraprak“Kreu i SHISH, Vlora Hyseni shkoi fshehtas në Beograd”/ Deklarata ‘bombë’ e Berishës: Kërcënohet siguria e Kosovës, informacionet konfidenciale të vendit anëtar të NATO-s do shkojnë në…
Artikulli tjetërE pazakontë por ja që ndodh, ky shtet iu ndalon të pini cigare edhe në ballkon