RUSI – Një tribunë e stadiumit të futbollit u shemb gjatë një ndeshje futbolli për fëmijë në qytetin rus të Rostovit të martën, duke vrarë një person dhe duke plagosur 26 të tjerë, përfshirë 15 fëmijë, tha guvernatori lokal.

Advertisements

Vasily Golubev, në një mesazh në aplikacionin Telegram, shkroi se kolapsi ndodhi mes erërave të forta në një objekt pranë një kanali për kanotazh. Trembëdhjetë fëmijë dhe dy të rritur po trajtohen në një spital të qytetit.

Advertisements

Artikulli paraprakRedjan Rraja dëshmon në GJKKO për “Audin” e Kejvinës: E kam vetëm shoqe, nuk i kam dhënë lek
Artikulli tjetërPas ndarjes, dy ish-banorët e BBV ‘kapen mat’ (Foto)