Një tërmet i fortë ka goditur mbrëmjen e sotme ishujt Moluças në Indonezinë lindore.

Fatmirësisht pavarësisht forcës së madhe goditëse, nuk pai cunami.

Advertisements

Forca e tërmetit ishte me magnitudë 6.1.

Advertisements

Tërmeti ndodhi në orën 22:49 (me orën lokale, ora 19:49 me orën shqiptare), epiqendra ndodhej larg brigjeve dhe kishte një thellësi fokale prej 221 kilometrash.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale.

Advertisements

Artikulli paraprakHoroskopi ditor për nesër, do të befasoheni se çfarë kanë parashikuar yjet për ju
Artikulli tjetërBurri hidraulik e gruaja shtëpiake, çifti i shqiptarëve vjedhin kursimet e të moshuarve në Itali