Personi që qëlloi në drejtim të makinës së ish deputetit socialist Armando Prenga në Kurbin është djali i komisionerit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” në zgjedhje.

Ngjarja ka ndodhur në Fushë Kuqe, kur Prenga po qarkullonte me makinë, kur 29 vjeçari F. I qëlloi me armë në drejtim të mjetit të tij.

Advertisements

Ish-deputeti Armando Prenga

Ka qenë vetë ish deputeti që ka njoftuar policinë për ngjarjen.

Ndërkohë 29 vjeçari që qëlloi është shpallur në kërkim.

Advertisements

vijon…

Artikulli paraprak“Pse nuk e hapi telefonin”- Burri i vrau motrën, bashkëshortja tregon konfliktet: Një dite ishte i pirë, e shau keq dhe…
Artikulli tjetërVrau për një fjalë goje kunatën, zbardhet dëshmia tronditëse e autorit të krimit makabër në Elbasan