Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku 3 fëmijë të mitur kanë mbetur të plagosur, pas të shtënave me armë zjarri.

Një person i panjohur nga një mjet kalimtar ka nisur të qëllojë në ajër duke plagosur tre fëmijët të mitur të shoqëruar nga dy nënat e tyre në Korydallos, raporton Protothema.

Advertisements

Sipas burimeve policore, po hetohet nëse autori është i afërm i njërës prej dy nënave të të miturëve.

Mësohet se fëmijët të moshës 2 dhe 3 vjeç janë dërguar me plagë të lehta në spitalin e Atikës.

Advertisements

Artikulli paraprakNesër gjimnazistët i nënshtrohen testit të parë, ja si do zhvillohen provimet e maturës
Artikulli tjetër“Mbajti 10 mln lekë të çmimit për të blerë makinë” Ja ç’inat të vjetër kanë Adi Krasta dhe Luiz Ejlli