ë videon e siguruar nga mediat vendase shihet momenti teksa njëri prej gazetarëve të Kosovës goditet me grusht në bark.

Dita e 3-të e protestave në veri të Kosovës

Advertisements

Një numër i madh qytetarësh serbë janë mbledhur prej mëngjesit të kësaj të mërkure për të protestuar në katër komunat në veri të Kosovës, kundër kryetarëve të rinj shqiptar.

Të pranishëm në protestën e sotme janë edhe krerët e Listës Serbe Igor Simiç dhe Goran Rakiç. Krahasuar me një ditë më parë, numri i pjesëmarrësve serbë sot është më i lartë.

Advertisements

Ndërsa KFOR dhe policia e Kosovës kanë shtuar masat, duke krijuar një perimetër sigurie rreth selive të komunave veriore përmes një gardhi me tela me gjemba. Ngjarja është në zhvillim.

Advertisements

Artikulli paraprakLajm i trishtë për artin, humb jetën aktori i njohur
Artikulli tjetërU mbyt në lumë, RENEA dhe polumbarët ndërpresin kërkimet për gjetjen e trupit të 22-vjeçarit