Stuhi shiu në Shqipëri, breshër dhe gurë në rrugë, vështirësohet kalimi në Librazhd (Video)

Moti është bërë i paparashikueshëm gjatë ditëve të fundit në Shqipëri. Një ditë më parë të banorët e Tiranës ishin dëshmitarë të një stuhie të paprecedentë shiu në kryeqytetet.

Advertisements

Ndërkohë që ditën e sotme stuhia ka “zbritur” në Librazhd.

Advertisements

Siç shihet edhe në videon e mbërritur në redaksinë e AlbEu.com, në aksin Librazhd-Elbasan, në vendin e quajtur kthesa e Murrashit ka reshje të dendura shiu, si dhe rrëshqitje gurësh në rrugë duke vështirësuar qarkullimin.

Gjithashtu rportohet që në zonë të ketë patur edhe një sasi të konsiderueshme breshëri.