Shqiptarja Anila Mahalla, që jeton në Katar, foli në lidhje me situatën e turizmit në Shqipëri.

Në një lidhje të drejtpërdrejt për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në Euronews Albania, ajo tha se të gjithë njerëzit që vizitojnë vendin trajtohen njëlloj.

Advertisements

Mahalla mori një shembull, duke thënë se nëse një sheik dhe një shqiptar shkon në një restorant, të dy do të marrin të njëjtin shërbim, pra askush nuk është më i privilegjuar se tjetri.

“Në Katar ka çmime të ndryshme, varet se çfarë kërkon. Dhe nëse shkon në një restorant mesatar ti do ta kesh trajtimin e njëjtë, edhe nëse je VIP apo njeri i thjeshtë. Një shqiptar dhe një sheik nëse shkojnë në një restorant të dy do trajtohen njëlloj, pra marrin të njëjtin shërbim.’- thotë ajo.

Advertisements

Artikulli paraprakHumbja e thellë përballë Erion Veliajt, reagon për herë të parë Belind Këlliçi
Artikulli tjetërBledi Mane ‘shpërthen’ ndaj Nitës: Të mësova të ecësh në jetë, të nxora nga frigoriferi ku të kishin futur, mosmirënjohëse