Lajda Porja nga metoalb tha se gjatë gjithë këtij muaji moti do të jetë me shi. E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”, ajo tha se dhe në orët vijuese të kësaj dite do të ketë reshje.

Parashikohet që të enjten e të premten të ketë një përmirësim të motit duke përfshirë dhe të shtunën

Advertisements

Porja theksoi se të dielën do të rikthehen sërish reshjet në pjesën e madhe të territorit.

Paraditet do të jenë me kthjellime me vranësira, ndërsa pasditja do të mbetet e rrezikuar. Reshjet do të jenë prezente gjatë gjithë muajit dhe pse janë në sasi të pakta. Porja bëri me dije se temperaturat kanë pasuar një rënie.

Advertisements

Parashikohet që dita e premte dhe e shtunë të sjellë një rritje të reshjeve, por megjithatë e diela do të ketë ulje temperaturash

Artikulli paraprakNuk deklaroi dëbimin nga Italia 16 vite më parë, PD çon për verifikim kandidatin fitues të PS për Bashkinë e Vaut të Dejës
Artikulli tjetërE frikshme, peshkaqeni shfaqet papritur dhe sulmon peshkatarin