Peqin- Detaje të reja kanë dalë në dritë nga përplasja me armë në Peqin ditën e sotme.

Sokol Dehima, 52 vjeç, ka plagosur me armë Diell Çelën 55 vjeç.

Advertisements

Diell Çela mësohet të ketë qenë ish-kreu i PD për Peqinin.

Ai është kërcënuar me jetën edhe në shkurt të vitit 2016.

Advertisements

Sipas drejtorit të Policisë Elbasan, Ilir Proda, ngjarja nuk ka prapavijë politike, por ka lidhje me detyrën e bashkëshortes së tij si drejtoreshë e spitalit të Peqinit.

Bashkëshortja e Çeles mësohet se ka larguar nga puna gruan e Dehimës dhe për këtë arsye lkanë lindur konfliktet.

Advertisements

Artikulli paraprakMedia britanike bën krenarë shqiptarët me artikullin e fundit: Në Shqipëri, gjeni Karaibet!
Artikulli tjetër14 Maji/ Meta: Do nisë procesi i kontestimit ligjor dhe përshkallëzimi i veprimit opozitar