Është mbledhur këtë të martë Komisioni Parlamentar i Ekonomisë, ku është diskutuar për projektligjin e rritjes së pagave.

Projektligji i sjellë nga qeveria nxiti debat tek komisioni, pasi deputetët kërkojnë rritje pagës së tyre.

Advertisements

Pas debateve dhe replikave opozita dhe mazhoranca miratuan projektligjin për rritjen e pagave.

Ndërkohë që pro u votua edhe për propozimin e opozitës që nga rritja e pagave të preken edhe deputetët dhe ministrat.

Advertisements

Artikulli paraprakRevoltohet Erion Braçe: Largoni të paaftët, çdo individ të paguhet për punën jo për karrigen!
Artikulli tjetërHumbja e thellë përballë Erion Veliajt, reagon për herë të parë Belind Këlliçi