Një vajzë 5-vjeçare humbi jetën në Itali, pasi ra nga dritarja e makinës ku po udhëtonte me nënën e saj, pas përplasjes me një mjet tjetër.

Vogëlushja ishte ulur në sediljen e pasme të makinës që drejtohej nga nëna e saj, e cila u përplas me një makinë tjetër. Përplasja ka qenë shumë e fortë dhe vajza e vogël është dërguar me urgjencë në spital së bashku me mamanë dhe drejtuesin e mjetit tjetër. Megjithatë, ata nuk mund të bënin asgjë për vogëlushen.

Advertisements

Clarissa 5-vjeçare humbi jetën në vendin ku ndodhi aksidenti, ndërkohë në stadiumin e bashkisë kishte zbritur edhe helikopteri i Milanit, i cili u largua sërish bosh.

Advertisements

Aksidenti ka ndodhur në udhëkryqin Mentana dhe Quarto, dy rrugë mjaft të ngushta në një zonë banimi gjysmë qendrore. Fëmija po udhëtonte me një Honda Jazz të drejtuar nga nëna e saj dhe me shumë mundësi nuk ishte lidhur rregullisht me rripat e sigurimit. Duket se ai e shoqëronte për të vaksinuar dhe për këtë arsye ajo nuk ndodhej në kopshtin, të cilin e frekuentonte rregullisht.

Nëna, pothuajse e padëmtuar, por e tronditur, u dërgua në shtëpi, ku më pas iu bashkuan efektivët e policisë lokale, të cilët e çuan në urgjencë për t’iu nënshtruar analizave të detyrueshme toksikologjike. Pozicioni i saj po shqyrtohet nga gjyqtari.

Advertisements

Artikulli paraprakBëni kujdes! Këto janë sinjalet e hershme me të cilat trupi paralajmëron diabetin
Artikulli tjetërPër 4 ditë do festonte ditëlindjen, ndërron jetë aktori i njohur britanik