Eksperti i komunikimit, Julian Zyla debatoi në emisionin Now me gazetarin Andi Bushati lidhur me arrestimin e Fredi Belerit në Himarë.

Diskutimi nisi pas deklaratës së kreut të PBDNJ, Vangjel Dule i cili tha se kur ishte interesuar lidhur me arrestimin e Belerit në fillim i kishin thënë që arrestimi është bërë me urdhër të SPAK e më pas i kishin thënë me urdhër të Prokurorisë Vlorë.

Advertisements

Sipas Bushatit, ai që arrestoi Belerin nuk ka vepruar si polic, por si militant partie dhe për këtë arsye nuk dinte të jepte një përgjigje të saktë derisa të merrte direktivat.

Advertisements

Artikulli paraprak“Kambanat e alarmit të vrasjes ishin”/ Eksperti Karamuço zbardh detaje të reja nga ekzekutimi në Kavajë: Autori nuk ishte i vetëm, u ndihmua nga…
Artikulli tjetër“E di ti që marrin 500 mijë lekë?”/ Artan Hoxha zbulon bisedën e fundit me policët: Aman thuaj ndonjë fjalë të na i heqin…