Pas debateve të ashpra për dosjen e Fredi Belerit dhe për çështjet çame, kreu i PDIU Shpëtim Idrizi la studion e ‘5 pyetjet’.

Ai kërkoi që të ketë në studio live gazetarin Panajot Barka, me të cilin kishte debate.

Advertisements

“Nuk jam niveli i tij… Do ma sjellësh këtu në studio se nuk bëj dot debat. Nuk e dëgjoj, dua të kem këtu ose të iki…”, tha kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi.

“Nuk jam niveli i atij unë”! Debat te “5Pyetjet nga Babaramo”/ Shpëtim Idrizi ikën nga emisioni #fredibeleri #shpetimidrizi #5pyetjetngababaramo #5pyetjetal

Advertisements

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme te “5pyetjet” ku ka folur në lidhje me çështjen e Fredi Beleri i cili u la në burg pas seancës së mbajtur sot.

Idrizi tha se deklaratat e Fredi Belerit kanë shkaktuar tension të madh mes raportit Shqipëri-Greqi.

Advertisements

Artikulli paraprakNjë tjetër virus po ‘mbërthen’ botën, ky shtet shpall “urgjencë shëndetësore” pas përhapjes në masë të gripit të shpendëve
Artikulli tjetër“Më quajtën të rrezikshëm”, gazetari Marrin Mema shokon me rrëfimin tronditës: Kam 11 vjet që Greqia më ka shpallur non-grada, asnjë reagim nga shteti shqiptar