Për ditën e Premte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet fillimisht me kthjellime dhe duke filluar nga orët e mesditës deri ato të pasdites zhvillim të vranësirave.

Në relievet kodrinore – malore në mesditë vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu në formën e shtrëngatave afatshkurtëra shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Advertisements

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtesi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen

Advertisements

në zonat malore 11 deri 21°C

në zonat e ulëta 11 deri 29°C

Advertisements

në zonat bregdetare 15 deri 28°C

Artikulli paraprakShpërthen zjarri në ambientet e SHISH në Elbasan
Artikulli tjetërLuizi shkon me Kiarën në Shkodër, moderatores i ndodh e papritura nga fansat (Video)