Fqinji ynë Italia prej ditësh tashmë është përfshire nga një panoramë gri me shira dhe kushte të këqija meteorologjike. Gjithashtu edhe Serbia ditën e sotme ka pasur probleme për shkak të reshjeve të vrullshme.

Edhe vendi ynë prej ditësh është përfshire nga shira lokal të cilët fatmirësisht nuk kanë sjellë probleme ndryshe.

Advertisements

Pas shumë ditësh gri paraditja e stome solli diell dhe rritje temperaturash. Por sipas SHMU pasdite dhe nesër priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet e vendit por lokalisht mesatare në qarkun Elbasan (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT
Nesër (e premte, dt.19) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 14 / 23 °C
në vendet e ulëta: 12 / 26 °C

Advertisements

në vendet malore: 7 / 17 °C
ERA
Sot pasdite (e enjte, dt.18) dhe nesër (e premte, dt.19) era pritet të jetë e lehtë deri mesatare.

Artikulli paraprakFeston sot 54-vjetorin e lindjes, njihet si gazetari më i paguar në Shqipëri, e gjeni dot për cilin bëhet fjalë?
Artikulli tjetërÇfarë po ndodh me motin? Nxihet qielli, vjen “dimri” në Tiranë