Lëvizja Bashkë proteston sot para parlamentit kundër rritjes së pagave për pushtetarët.

Teksa parlamenti miraton sot projektligjin që rrit rrogat e ministrave dhe deputetëve,

Advertisements

Lëvizja Bashkë e drejtuar nga Arlind Qori është mbledhur para parlamentit për të protestuar kundër këtij ligji.

Protestuesit mbajnë në duar një pankartë “Mos u ngopshi”, teksa kanë hedhur dhe para false në tokë.

Advertisements

Artikulli paraprak“Kemi edhe 6 ditë bukë”, sot feston 75-vjetorin, e gjeni dot për cilin politikan shqiptar bëhet fjalë
Artikulli tjetërMinistrja e Financave: Ja çfarë do të ndodhë me rritjen e pagave, sa do marrin deputetët, ministrat