Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura shtresore të pasura nga reshje shiu dhe rrebeshe lokale me stuhi të izoluara.

Temperaturat minimale do të luhaten 8-16 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rënie 16 -21°C ne veri ,

Advertisements

21 -24°C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 15-25 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5-6 ballë në det të hapur.

Advertisements

Artikulli paraprakDite e bukur dhe e mbushur me emocione te shumta, horoskopi për sot
Artikulli tjetërSi po i ndikon zgjedhjet plakja e popullsisë dhe emigracioni, një ditë do ketë “më shumë kandidatë se votues”!