Dashuria mund të fillojë në mënyra të ndryshme dhe njëra prej tyre, më e suksesshmja në fakt, është një miqësi. Një studim i publikuar në Social Psychological and Personality Science tregoi se një përqindje e madhe e çifteve (68%) e nisën si miq, 42% e çifteve përfunduan në martesë dhe madje të suksesshme!

Por si ta kuptojmë se miku ynë më i mirë ka perspektiva të kthehet në gjysmën tuaj më të mirë? Këto janë shenjat, sipas psikologëve:

Advertisements

Filloni të keni vështirësi ta shikoni atë në sy.

Sa herë që jeni pranë ndiheni të stresuar.

Advertisements

Ju ndjeni pendim për atë që ndjeni.

Nuk mund ta pranoni atë që ndjeni.

Advertisements

Oreksi juaj për ushqim është ulur dukshëm.

Ëndrrat tuaja janë vetëm për të. /abcnews.al

Artikulli paraprak“Qejfin të ma bësh ekstra, seksin një herë…”/ Pronari në Zvicër ofron vende pune, por me kushte: Për 2 vite ta bëj kontratën
Artikulli tjetërPas shirave dhe rrëbesheve moti merr kthesën e papritur, ja si parashikohen temperaturat orët e pasdites