Sot, më 16 maj 2023, dollari amerikan blihet me 102 lekë dhe shitet me 102.9 lekë.

Euro blihet me 111.2 lekë dhe shitet 111.8 lekë.

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 127 lekë dhe shitet me 128.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.3 lekë, ndërsa në shitje me 114.3 lekë.

Advertisements

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 75 lekë dhe në shitje me 76.5 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme:

Advertisements

Artikulli paraprakMakina ju bë shoshë nga plumbat, shqiptari që ju bë atentat në Gjermani, bosi i një bande droge
Artikulli tjetërShkodrani i “çmendur” pas Luizit, ja çfarë bëri në fletën e votimit (Foto)