Sulmuesi i kombëtares shqiptare Myrto Uzuni, shënoi golin e jetës së tij. Dhe, ai e bëri këtë, pasi mbaroi ndeshjen, në fushën e blertë dhe në festë të plotë.

Nëse dikush mendonte se pasi fitoi Granadën kundër Leganés, u ngjit në La Liga dhe festoi me lojtarët dhe stafin stërvitor, duke shkuar nëpër arenë në stadiumin “Los Cármenes” dhe gjithçka do të përfundonte këtu… e kishin gabim.

Advertisements

Golashënuesi Uzuni kërkoi të dashurën e tij, teksa e çoi pothuajse në qendër të fushës jeshile të skuadrës bardhekuq, nxorri unazën e fejesës, ia vuri në gisht të dashurës së tij, ndërsa ai i propozoi asaj për t’u martuar.

Advertisements

“Po”-në nuk e priti… Dhe çifti i ri u duartrokit nga kolegët, stafi i klubit dhe tifozët që nuk e besonin atë që po përjetonin, por që lëshuan urimin tipik: “Rrofshin të dashuruarit”.

Golashënuesi nga Granada dhe nga Liga 2, e bëri përsëri dhe nxorri nga këmbët e tij një tjetër lojë mjeshtërore, që do të përfundoi me martesë.

Advertisements

Artikulli paraprakE rëndë/ Gjendet e vdekur 37-vjeçarja shqiptare, nënë e 4 fëmijëve, e pëson keq bashkëshorti
Artikulli tjetërE dhimbshme/ Humb jetën në aksident në mbrëmjen e maturës 19-vjeçari shqiptar në Itali