Personi që shikoni në foto është 58-vjeçari Tafik Tashi, i cili masakroi me sëpatë motrën e gruas së tij, Alma Qevani.

Krimi i rëndë ndodhi mesditën e së mërkurës (17 maj) në fshatin Kusarth të Elbasanit.

Advertisements

Viktima ishte së bashku me të motrën kur kunati e goditi për vdekje me sëpatë.

Në dëshminë para hetuesve ai ka deklaruar se e vrau kunatën pasi ajo nuk lejonte të motrën të shkonte në shtëpinë e tij.

Advertisements

Kjo ka qenë edhe pikënisja e konfliktit që përfundoi tragjikisht.

Para hetuesve Tafik Tashi ka pohuar gjithashtu se motra e bashkëshortes e ofendonte dhe kohët e fundit i ka thënë “je impotent”.

Advertisements

“Kishte kohë që më ofendonte nuk munda ta duroj dot. Thoshte sa herë, madje edhe në prani të familjarëve, fjalën impotent”, tregoi ai

Artikulli paraprakShpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 9 të vdekur dhe 13 të plagosur
Artikulli tjetërPas përmbytjeve katastrofike, Italia goditet nga dy tërmete