Sot më 25 maj 2023, dollari amerikan blihet me 102.7 lekë dhe shitet me 103.6 lekë.

Euro blihet me 110.5 lekë dhe shitet 111.2 lekë.

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 126.5 lekë dhe shitet me 127.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 112.8 lekë, ndërsa në shitje me 113.8 lekë.

Advertisements

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 75 lekë dhe në shitje me 77 lekë.

Advertisements

Artikulli paraprakDiell, vranësira dhe reshje të pakta shiu, si pritet të jetë moti sot
Artikulli tjetërRrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës, kopshtari i dënuar përjetë kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë