Tre ditë pas zgjedhjeve lokale që prodhuan një disfatë të thellë për opozitën përballë kandidatëve të partisë në pushtet, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka shkuar në selinë e Partisë Demokratike.

Meta do të zhvillojë një takim kokë më kokë me aleatin e tij në drejtimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, ish kryeministrin Sali Berisha.

Advertisements

Pas përfundimit të takimit, pritet edhe një fjalë për media e kreut të PL, Ilir Meta për të qartësuar hapat e radhës së opozitës pas daljes së rezultateve për zgjedhjet lokale.

Deri më tani në reagimet e tyre publike, Berisha dhe Meta kanë akuzuar Partinë Socialiste dhe kreun e saj, Edi Rama për blerje të votave, si dhe manipulim të procesit të votimit elektronik.

Advertisements

Artikulli paraprakShokët dhe shoqet e Fatjonit s’mbajnë dot lotët, pamje prekëse brenda klasës së 15-vjeçarit në Gramsh, banka e tij mbushet me lule
Artikulli tjetërKërcet arma në Peqin, ka të plagosur