Sali Berisha mblodhi mesditë e sotme Kryesinë për të diskutuar strategjinë pas disfatës së madhe në 14 Maj. Kandidati i koalicionit për Tiranën, Belind Këlliçi u shpreh se po reflektohet pas humbjes dhe kërkon bashkimin e faktorit opozitar.

“Ne në periudhë reflektimi jemi, por kjo nuk do të thotë se nuk kishte vjedhje dhe manipulim. Do ta nisim nga problemet që ne kemi pasur.

Advertisements

Është edhe një periudhë reflektimi brenda nesh se çfarë nuk ka shkuar mirë. Zgjedhje të lira nuk ka pasur. Por duhet të kapërcejmë çdo hatërmbetje për t’u bashkuar. Në lidhje me lidershipin referohuni te statuti, që e ka mjaft të qartë” tha ai.

Artikulli paraprakPS dhe opozita bashkojnë votat në Komision, rriten pagat e deputetëve dhe ministrave
Artikulli tjetërShqiptarja në Katar: Këtu trajtohet njësoj një shqiptar me një sheik!