Deputetja e PD-së Flutura Açka ka reaguar pas rezultatit të zgjedhjeve vendore, ku Partia Socialiste ka fituar në pjesën më të madhe të vendit. Ajo kërkon që fajtorët të ikin në shtëpi.

“E trishtueshme për ne: humbësat dhe babadumsat.

Advertisements

Tani fajtorët të ikin në shtëpi, jo të kërkojnë alibi. Jo Shqipërinë nuk e fituam, por Himarën e “helenizuam” dhe Tropojën të kërcejë tallava e detyruam.

Pjesë e humbjes sonë janë edhe showman-wt dhe show-woman-et e mbrëmjeve tona politike, që i ngopën të djathtët me rrenën e madhe të rilindjes blu nëpër ekranet bujare me para e pabesi të dhuruara nga banda mavi.

Advertisements

Keni moral të flisni ende ju për demokraci?!”, deklaron Açka.

Artikulli paraprakShpallet rezultati përfundimtar në qytetin juglindor, ja kush merr drejtimin në bashkinë Korçë
Artikulli tjetërPër herë të parë që nga viti 1991, PS fiton Bashkinë Shkodër