Gjendet një granatë e vjetër te “Rana e Hedhun”

Një granatë u gjet pasditen e kësaj të shtune në zonën e Ranës së Hedhun në Shëngjin.

Advertisements

Gazetarja Vera Deda thotë se granata dyshohet se i përket kohës së luftës, pasi është e vjetër dhe e ndryshkur.

Advertisements

Sipas gazetares në vendin e ngjarjes ndodhen forcat e policisë, të cilat kanë rrethuar zonën, ndërsa pritet ndërhyrja e forcave xheniere./tvklan.al