“Fitoja 200 mln lekë në vit dhe…”/ Redjan Rraja flet para hetuesve, zbulon të vërtetën për “Audin” e Kejvinës

Redjan Rraja, i akuzuar për atentatin ndaj ish prokurorit Arjan Ndoja, ka folur përpara hetuesve bë lidhje me automjëtin “Audi”, që SPAK i ka sekuestruar Kevina Kthjellës.

Advertisements

Në deklarimet e tij, Rraja mohon të ketë lidhje me automjetin e modeles dhe deklaron se “Audi” është në pronësi të saj dhe jo të tij.

Advertisements

Ai mohoi kategorikisht që të ketë ndihmuar kthjellën në blerjen e automjetit luksoz.

“Kam pasur marrëdhënue miqësie ne Kthjellen, por asgje tjetër. Ajo makinë ka qenë në emër mbiemer të saj.

Unë nuk kam lidhje fare. Është objekt që është i saj. Nuk e di kur është blerë. Në mënyrë absolute nuk kam kontribuar në blerjen e këtij mjeti”, tha Rraja.