Sot, më 18 maj 2023, dollari amerikan blihet me 103.6 lekë dhe shitet me 105.2 lekë.

Euro blihet me 112.3 lekë dhe shitet 113.8 lekë.

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 128.2 lekë dhe shitet me 130.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.6 lekë, ndërsa në shitje me 116.7 lekë.

Advertisements

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76.3 lekë dhe në shitje me 78.5 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme:

Advertisements

Artikulli paraprak“Do merrni një telefonatë që e keni pritur gjatë”, parashikimi i yjeve për sot
Artikulli tjetër‘Çmendet’ burri 40-vjeçar, hedh televizorin dhe dollapin nga ballkoni i shtëpisë, dëmtohen tre makina