Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Islandë, ku do të marrë pjesë në samitin e Këshillit të Evropës.

Ai është takuar me të pranishmit dhe gjatë parakalimit para mediave të pranishme është takuar me kryeministrin e Luksemburgut, politikanin evropian që e ka konsideruar një mik të mirë, Xavier Bettel.

Advertisements

Madje, Rama e puth atë në ballë para gjithë mediave botërore që kanë shkaur në Rekjavik dhe do të ndjekin nga afër punimet e Samiti të liderëve të Këshillit të Europës.

Advertisements

Advertisements

Artikulli paraprakJurgena i ‘hedh benzinë zjarrit’! ‘Isha në Gjakovë. U takuam me Luizin. Folëm për …
Artikulli tjetërLuizi deklaroi publikisht se nuk e ka mik, reagon menjëherë Meridiani dhe e ‘godet’ me mesazhin e koduar