Ambasadori i Bosnjë dhe Hercegovinës në Katar, Abdulah Skaka është arrestuar me dyshimin për keqpërdorim të pozitës së tij gjatë kohës që ishte kryebashkiak i Sarajevës, nga viti 2016 deri në vitin 2020.

Arrestohet ish-kryebashkiaku i njohur, ja për çfarë akuzohet

Advertisements

Sipas mediave të huaja Skaka është dërguar në ambientet e MPB-së të Kantonit të Sarajevës, ku ka dhënë një deklaratë dhe më pas është arrestuar.

Advertisements

Gjatë ditës, zyrtarët e MPB-së së të Sarajevës, kontrolluan disa lokacione. Siç thuhet më tej, ish-kryetari i Sarajevës është arrestuar në një operacion i cili po zhvillohet në zonën e disa komunave të kryeqytetit të Bosnje dhe Hercegovinës për shkak të dyshimeve se janë kryer disa krime, shpërdorim detyre, falsifikimi i dokumenteve zyrtare, si dhe ryshfet.

Artikulli paraprakArti në zi/ Humb jetën aktorja dhe këngëtarja e njohur (Foto)
Artikulli tjetërKeni probleme me kujtesën? Disa zgjidhje se si të mbani në aktivitet trurin