Një kamer e montuar në kokoren e një peshkatari që po peshkonte pranë ishullit Oahu në Hawai, ka kapur komentin e frikshëm ku peshkaqeni vjen nga thellësia e oqeanit dhe e sulmon.

Scott Haraguchi, i cili fatmirësisht shpëtoi nga incidenti pa dëmtime, postoi videon në kanalin e tij në YouTube.

Advertisements

Ai u shpreh se fillimisht mendoi se ishte një breshkë, përpara se të kuptonte se jeta do i rrezikohej nga një takim shumë i afërt me peshkaqenin.

“Ishte tepër fat i keq, por dhe tepër fat i mirë për të kapur videon”, tha ai për stacionin televiziv lokal KITV.

Advertisements

Artikulli paraprakReshje shiu e vranësira/ Meteorologia Lajda Porja zbulon çfarë pritet të ndodhë me motin gjatë javës
Artikulli tjetërManipulimi me video / Si i kontrollonte Rilindja votuesit