Iu mori disa herë shuma të mëdha parash 3 pjesëtarëve të një familje duke i mashtruar se do t’i ndihmonte në një proces gjyqësor, arrestohet 30-vjeçarja me inicialet M.D. në Tiranë.

Gjithashtu u shpallën në kërkim A. V., Sh. V. dhe H. V. (babai dhe dy djemtë), të tre banues në Shkodër, kjo pasi vajza u mori lekët dhe i mashtroi se do i ndihmonte familja e kërcënoi.

Advertisements

Nga hetimet e thelluara dokumentohet dhe një rast i marrjes së shumës 230 000 euro nga kjo 30-vjeçare me anë të mashtrimit me premtimin se do t’i investonte paratë në bono thesari.

Artikulli paraprakMiqtë dhe familjarët konfirmojnë lidhjen e Anës dhe Bjordit?(Foto)
Artikulli tjetërBie aksidentalisht nga kati i katërt, humb jetën 21-vjeçarja në Durrës