Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet fillimisht me kthjellime dhe duke filluar nga orët e mesditës deri ato të pasdites zhvillim të vranësirave. Në relievet kodrinore – malore në mesditë vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu në formën e shtrëngatave afatshkurtëra shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Advertisements

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtesi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen

Advertisements

në zonat malore 11 deri 21°C

në zonat e ulëta 11 deri 29°C

Advertisements

në zonat bregdetare 15 deri 28°C

Artikulli paraprakE pret vajza në shtëpi, thirrje për ndihmë, pas aksidentit tragjik nëna shqiptare ka nevojë për kurim në Itali
Artikulli tjetër“Lini mënjanë mëritë”, çfarë kanë rezervuar yjet për fatin tuaj sot