Është djegur nga flakët shkolla në Fratar të Mallakastrës.

Zjarr ka përfshirë gjithë goditën ndërsa shtëllunga të mëdha tymi janë parë në të gjithë fshatin.

Advertisements

“Në datë 15.05.2023, rreth orës 15:45, në shkollën “Hajredin Fratari” në fshatin Fratar ka rënë zjarr. Gjatë kohës që ka rënë zjarri, nuk ka pasur nxënës në shkollë. Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë për shkaqe aksidentale. Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.” – njofton policia.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Advertisements

Artikulli paraprak“Llumi i njerëzimit”, plas keq në ekran mes Shqipes dhe Serenës: Ti shkon me të gjithë (Video)
Artikulli tjetërNga Endri Fuga, te gazetarja e njohur dhe djali i biznesmenit: Emrat VIP që fituan mandatin e këshilltarit në Tiranë