Dy oficerë të policisë gjyqësore në Elbasan janë vendosur në masë arresti nga gjykata e Posaçme pas hetimeve të SPAK-ut dhe BKH-së.

Njëri prej tyre është vendosur në masën arrest shtëpie, Çelnik Toska dhe tjetri Sefer Shuka në detyrim paraqitje me akuzën e korrupsionit pasi janë kapur duke marrë ryshfet.

Advertisements

Një tjetër person Lulzim Hasa që u dorëzoi lekët, pjesë e grupit me oficerët është arrestuar. Personat që u kanë dhënë ryshfetin, Zenel dhe Lirian Taragjini janë lënë në detyrim paraqitje.

“Oficerët akuzohen se kanë marrë përfitime monetare të parregullta, në shuma monetare si dhe përfitime të tjera materiale, për të kryer veprime të lidhura me detyrën dhe funksionin e tyre” thuhet nga SPAK.

Advertisements

Artikulli paraprakYlli Merja paralajmëron personat që vuajnë nga alergjia: Kujdes nga polenat e rrapit dhe plepit, këto janë oraret më të rrezikshme
Artikulli tjetër“Kemi edhe 6 ditë bukë”, sot feston 75-vjetorin, e gjeni dot për cilin politikan shqiptar bëhet fjalë