Moti në fundjavë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve ajrore të paqëndrueshme, sipas SHMU-së.

Pritet që dita e nesërme të nisë me kthjellime dhe gjatë mesditës do të nisin vranësirat ku priten dhe reshje shiu të cilat hera-herës do të jenë edhe në formën e shtrëngatave afatshkurtër.

Advertisements

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.

Advertisements

Artikulli paraprakTensionet në veri të Kosovës/ Plagosen 5 efektivë të Policisë, dhjetra serbë u përpoqën të…
Artikulli tjetërE rëndë/ 3-vjeçari bie në pishinë dhe mbytet, e ëma nuk dinte të notonte për ta shpëtuar