Këngëtarja e njohur Tina Turner ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare.

Përfaqësuesja e saj tha në një deklaratë: “Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Küsnacht afër Cyrihut, Zvicër.

Advertisements

Me të, bota humbet një legjendë muzikore dhe një model”.

Advertisements

Artikulli paraprakI vranë dhe u fshehën trupat? Zbardhen detaje tronditëse nga zhdukja e Thodhorit dhe Sulovari në Sarandë, nga makina që i rrëmbeu, tek…
Artikulli tjetërOfertat e çmendura për Luiz Ejllin pas BBV, ja çfarë po paralajmëron këngëtari