Toksiologia Suela Xhufi, tha se një bimë që gjendet në Afrikë është çudibërëse përsa i përket pastrimit të toksinave në trupin tonë.

E ftuar në Euronews Albania, ajo tha kjo bimë është një gjethe e cila ka një efekt shumë të lartë te trupi i njeriut.

Advertisements

Më tej ajo shtoi se personi që e konsumon duhet të rrijë 24 orë në shtëpi.

“Spiroli, Klorelia dhe Simosi, që nuk gjendet në Shqipëri por niveli i pastrimit që ajo ka në trup është shumë i lartë, gati 80%. Për parazitët është një bimë afrikane që quhet ‘Bima e Patës’, është një gjethe që gëlltitet. Efekti i pastrimit është shumë i lartë. Unë i porosis nga jashtë. Personi që e pi fillimisht duhet të rri 24 orë në shtëpi, nuk duhet të dalë”- tha ajo.

Advertisements

Artikulli paraprakPo transportonte 15 emigrantë të paligjshëm drejt Morinës, arrestohet në 56-vjeçari
Artikulli tjetërDel promo e finales së madhe të “Big Brother VIP” (VIDEO)