Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 Rihter u regjistrua në Oqeanin Paqësor në zonën e Kaledonias së Re, duke shkaktuar panik në banorët e disa ishujve.

Advertisements

Autoritetet lëshuan një alarm për tsunami dhe kërkuan që qytetarët të largohen nga zonat bregdetare për disa orë.

Fatmirësisht si pasojë e tërmetit nuk raportohen të lënduar teksa alarmi për tsunami është permanent dhe për ishujt Fixhi dhe Zelandën e Re.

Advertisements

Artikulli paraprakRiorganizohet policia/ Komisariati i Kavajës i rikthehet Policisë së Durrësit, Kruja kalon në varësinë e Tiranës(Detaje)
Artikulli tjetërMe sa blihen dhe shiten euro dhe dollari! Çfarë ndodh me monedhat e tjera