Shërbimet e Komisariatit të Policisë Rinas janë njoftuar se gjatë skanimit të disa pakove në ambientet e godinës së Kargos, është konstatuar një pako e dyshimtë.

Pas njoftimit, janë kryer veprime procedurale për sigurinë e shtetasve që ndodheshin në këto ambiente apo pranë tyre.

Advertisements

Nga veprimet ekzaminuese, të kryera nga Njësia Antieksploziv e Repartit Special RENEA, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Kufitare Rinas, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ato të Drejtorisë së Antiterrorit, rezultoi se pakoja nuk kishte probleme.

Policia tha se grupi hetimor vijon veprimet verifikuese, me qëllim dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti. /noa.al

Advertisements

Artikulli paraprakVrau motrën e gruas dhe u arratis! 55-vjeçari kapet duke vrapuar me sëpatë, me duart me gjak
Artikulli tjetërGazetarja e motit rrëshket dhe bie në transmetim ‘LIVE’ (Video)