Një 75-vjeçare shqiptare është gjetur pa shenja jete në një rrugë në Granarolo dell’Emilia në Itali.

Një aksident fatal i ka marrë jetën Salie Gjonzenalaj. Mediat italiane shkruajnë se aksidenti ka ndodhur mëngjesin e 24 majit në via San Donato, në Granarolo.

Advertisements

Trupi i viktimës është gjetur pas disa orësh në rrugë. Shqiptarja është përplasur për vdekje nga një mjet që drejtohej nga një italian.

Drejtuesi i makinës ishte një 55-vjeçar italian, i cili pretendohet se ka humbur kontrollin e mjetit duke u përplasur me shtyllat e ndriçimit dhe më pas duke dalë nga rruga. Policia vendase ka ndërhyrë në vend dhe ka kryer konstatimet.

Advertisements

Kanë qenë familjarët që janë alarmuar duke mos parë 75-vjeçaren të kthehej në shtëpinë e saj, jo shumë larg vendit të tragjedisë.

Do të kishte qenë një nga fëmijët që gjeti trupin e fshehur nga bimësia, duke ndjekur rrugët ku ajo shkonte për një shëtitje.

Advertisements

Artikulli paraprak“Kur u bë ai i parë në qytetin tonë”/ Tre të vrarë për një fjalë goje në Kavajë, zbardhet dinamika e ngjarjeve të përgjakshme në Kavajë
Artikulli tjetërPlas debati i ashpër në studio, ndërhyn moderatorja: Ju lutem mos kaloni në personale (Video)