Qeveria miratoi një javë më parë vendimin për rritjen e pagave për mësuesit e arsimit të mesëm dhe fillor, punonjësit e policisë, gardës dhe punonjësit e burgjeve.

Vendimi i miratuar një javë më parë është vendosur sot në fletoren zyrtare.

Advertisements

Si do të rriten pagat e punonjësve me uniformë

Advertisements

Sipas vendimit, për inspektorët e thjeshtë dhe inspektorët e dytë, paga rritet me 9 mijë lekë në muaj. Kurse për inspektorët e parë ajo shtohet me 9 500 lekë në muaj duke u bërë 64 mijë lekë nga 54.5 mijë lekë që ishte.

Sipas vendimit edhe për drejtuesit e policisë rritja e pagës luhatet në këto nivele, pra me një shtesë që varion nga 6 deri në 9 mijë lekë në muaj.

Advertisements

Gjithashtu rritje page do të ketë edhe për punonjësit e burgjeve dhe zjarrfikësit

Artikulli paraprak“Harrova çdo lot …”, postimi i Kiarës thyen çdo rekord
Artikulli tjetërÇfarë do të bëjë Efi në dasmën e Kiarës dhe Luizit? Miku i ngushtë i banores habit me deklaratën