Një tërmet 4.5 Rihter është regjistruar mesditën e së premtes në Turqinë lindore.

Sipas Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar, epiqendra e tërmetit ishte qyteti i Bingelit,

Advertisements

ndërsa thellësia fokale ishte dy kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për dëme apo të lënduar.

Advertisements

Gjithashtu janë raportuar dy pasgoditje me magnitudë 3 dhe 3.7 ballë.

Advertisements

Artikulli paraprakRritja e pagave, Meta: Rama kujtohet për qytetarët pak para zgjedhjeve, mashtrim sikurse premtoi edhe me shëndetësinë falas
Artikulli tjetërE kritikoi për komentet ndaj vajzës së tij, Zhaklina bën veprimin e turpshëm ndaj babait të Kiarës