Vendi ynë ditën e premte do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit e vranësirat pritet të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek,duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1-2 ballë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen:

Në zonat malore 0 deri në 7ºC

Advertisements

Në zonat e ulëta 5 deri në 15ºC

Në zonat malore 5 deri në 18ºC

Advertisements

Artikulli paraprakI FUNDIT/ Gjendet e pa jetë pas 4 muajsh e reja, dalin detajet e para (EMRI)
Artikulli tjetërEmiriona Lekbello i ‘çjerr’ maskën Big Brother-it, ja çfarë i kishte ofruar produksioni