Një tërmet me magnitudë 6.8 goditi ishujt Kepulawan Batu në Indonezinë perëndimore,

sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Advertisements

Epiqendra e tërmetit ndodhet 193 kilometra në perëndim të qytetit Padang dhe thellësia fokale vlerësohet në 30 kilometra.

Advertisements

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale

Artikulli paraprakEuro drejt barazimit me Lekun/ Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh me monedhat e huaja
Artikulli tjetërReshje shiu dhe rrebeshe, kthesa e fortë e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë shi gjatë ditës